Ace winner drop shot nedir

Ace: Ace”ıskalamak” manasına gelir. Rakip oyuncu servis atar, karşılayan oyuncu topa dokunamazsa buna ace denir. Oyuna somut bir katkısı yoktur, yani sen 5 ace attın ben 9 ace attım, ben kazandım gibi bir mantık olmaz. Sadece maç aralarında istatistiklerde görünür.  Bunu tıpkı futboldaki doksana takılan top ya da hat trick gibi düşünün. Aşağıya bir ace videosu ekledim.

Örnek bir ace videosu 

 

Winner: İngilizcede “kazanan” demektir ve tenisteki bitirici vuruştur. Futbolda penaltının nasıl bir değeri varsa teniste de winner büyük bir fırsat demektir. Bunu avantaja çevirip bitirici vuruşu yaparsanız sayıyı alırsınız. Misal kısa ve cılız düşen servisi winner ile bitirmek veya rakibi bir sağa bir sola koşturup ters ya da paralele winner ile sayıyı almak.


Örnek bir winner videosu


Drop Shot
:
Rakip filenin dibine düşürülen topa drop shot denir. Drop düşürmek manasına geliyor, benim şahsen maçta en haz aldığım vuruş budur. Drop shot, gerçekten çok kontrollü bir el ayarı istiyor. En güzel ustalaşma yöntemi duvardır. Duvarın karşısına geçip topu olabildiğince yumuşatmaya çalışın ve raketi fazla abartı geri açmayın. Bir drop shot örneği de hemen aşağıdadır.

Örnek bir drop shot videosu

Ace winner drop shot nedir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön

İçeriğin korunması bakımından, sağ tık kullanıma kapalıdır. MÜDÜRİYET