Burada tamamen özgün, kendime ait bir içerik hedeflediğimden, görsellerde google’dan araklanmış, tenis oynayan zenciler ya da 70′lerden kalma tahta raketli pala bıyıklı forehand backhand fotoğraflar yerine sadece kendi fotoğraflarımı kullandım.

Slice vuruşun anlamı türkçeye çevirdiğimizde kesme/kesik vuruştur. Genellikle yere paralel hızlı gelen toplar slice için çok uygundur. İki tip top hayal edin; birisi karşıdan yere paralel ve süratli geliyor, diğeri zıplayarak yavaş ve kontrollü geliyor. Hangisinde topu daha rahat keseriz? tabii ki birinci örnekteki yere paralel ve süratli gelen topu.

Slice vuruş esnasında dikkat edeceğiniz bazı püf noktaları;

  • Slice tutuşla alakalı aklınızda kolay kalması bakımından raketi tıpkı bir çekiç tutar gibi kavrayın ve topla buluşurken raketi yedirerek atışı yapın. Burada kasdettiğim şey topa gidip, durup ondan sonra raketi savurmayın. Slice vuruşunuz duraksamadan olursa güzel gider.
    Raketin tutuşu çekiç tutar gibi olabilir.

    Etkili bir slice vuruş istiyorsanız topla buluşurken vûcudunuzun bir miktar yan olmasında fayda var. Doğal olarak bunun için bir ayağınız önde olmalı(ayaklar omuz genişliğinde slice vurursanız pek bir etki elde edemezsiniz) Tek el backhand slice vuruş için raketi omzunuza doğru çekin. Hareket yukarıdan aşağıya doğru olacak. Omuz hizasından aşağıya saat 1 istikametine doğru yedirerek indirin. Bir örnek vermek gerekirse Hitler’in nazi selamı gibi düşünün. O, nasıl selam verirken kolunu omuzdan yukarı doğru çekiyorsa siz de omuzdan saat 1’e doğru indireceksiniz tek fark bu.

    Hareketi omuz hizasından başlatıp, raketi yedirerek topla buluşturuyoruz. Çift el backhand’i sıkıntılı olanlar için şiddetle tavsiye ederim.

     

Slice kesme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön

İçeriğin korunması bakımından, sağ tık kullanıma kapalıdır. MÜDÜRİYET