Çocuk Tenisi

Çocuk tenis dersi

Çocuklarda tenis dersleri, yine yetişkinlerde olduğu gibi özel ders şeklindedir. Tıpkı bir piyano dersi alır gibi, antrenör ile birebir özel ders verilmektedir. Dilerseniz bayan hoca tercih edebilirsiniz.

Çocuklarda tenis dersleri bir ya da iki kişi olabilir. İki kişilik çocuklara özel tenis dersleri olabildiğince verimli şekilde işlenmektedir.
7 yaşından küçük çocuklarda top kontrol hissini oluşturabilmek için, yumuşak sünger toplar ya da duruma göre balonlar kullanılmaktadır.
Bana göre çocuklarda tenise en uygun başlama yaşı 6’dır. Tabii bu demek değildir ki daha erken başlanamaz. Aktif olarak topu oyunda tutabilecek seviyede ders alan en küçük öğrencimiz 4 yaşındaydı. İlk derste muhakkak top, raket koordinasyonuna ağırlık verilir.
Daha önce hiç kursa gitmemiş, sporla fazla arası olmayan çocuklar için tenis, tam bir sıçrama noktasıdır. Yapılan araştırmalar, bugün büyük turnuvalarda oynayan şampiyon olmuş sporcuların genç yaşta tenise başladığını gösterir.

“ağaç, yaşken eğilir…” – vakit kaybetmeden, çocuğunuza göre verimli bir tenis programı için randevu alınız.

Çocuk tenisi ile ilgili bilgi almak için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Çocuk Tenisi” hakkında 12 yorum

  1. Çocuklar için tenis konusunda bilgi almak istiyorum. Teşekkürler.

  2. Merhaba,9 yasindaki oglumla beraber tenis dersi almak istiyoruz.Fiyatlarinizi ve cayyolunda hangi kortu kullandiginizi ogrenebilir miyim?
    Tesekkurler

  3. slm 9 yaşındaki kızıma tenis dersi aldırmak istiyorum bilgi verirseniz sevinirim.

  4. İyi günler, 6.5 yaşında kızım var, tenis öğrenmesini istiyorum, bu sene okula başladı kurs programınız ve ücreti hakkında bilgi almak istiyorum.

    Görüşmek üzere

  5. merhaba 6 yaşındaki oğlum için tenis kursu düşünüyorum. kurs programınız,gün ve saatler ile ücret konusunda bilgi almak istiyorum.

Yorumlar kapalı.

Başa dön

İçeriğin korunması bakımından, sağ tık kullanıma kapalıdır. MÜDÜRİYET