Smaç vuruşu

Burada tamamen özgün, kendime ait bir içerik hedeflediğimden, görsellerde google’dan araklanmış, tenis oynayan zenciler ya da 70’lerden kalma tahta raketli pala bıyıklı forehand backhand fotoğraflar yerine sadece kendi fotoğraflarımı kullandım. 

Smaç, ingilizcedeki “smash“dan gelir. Oyunda topun yükseldiği anlarda devreye giren, vole gibi  bitirici bir vuruştur. İki tür smaç vurabilirsiniz; birincisi fileye yakınsanız topu düşürmeden havada smaç, ikincisiyse topu düşürüp altına girerek(bu daha garantidir) servise benzeyen smaçtır.

Topu yere düşürerek smaç vuracaksanız, top düştükten sonra iyice altına girin ve servis atar gibi kontrollü bir şekilde karşıya gönderin

Smaçla alakalı bazı püf noktaları:

Topu düşürerek smaç vuracaksanız, topun altına iyice girin(bıraktığınızda top kafanıza düşecekmiş gibi) raketi omzunuza çekip, topu o şekilde karşılamanız daha etkili smaç vurmanıza yardımcı olur. Raketi omzunuzdayken fırlamaya hazır füze rampasında gibi hayal edin ve vuruş için en doğru anı yakalayınca roketi ateşleyin. Smaçta vuruş, topla buluşma servise çok benzer. Yine tenisteki her teknik vuruşta olduğu gibi ayaklarınızın çalışması çok önemlidir.

Topun altına iyi girmek ve doğru zamanda kontrollü bir vuruş yapmak çok önemlidir.
Smaç vuruşu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön

İçeriğin korunması bakımından, sağ tık kullanıma kapalıdır. MÜDÜRİYET