Ders Kuralları

 • HERKES İÇİN GEÇERLİ DERS KURALLARI
 • Ders rezervasyonlarınızı dilediğiniz gibi değiştirebilir ya da iptal edebilirsiniz fakat bunu mutlaka 24 saat önce yapmanız gerekmektedir.

 • Son dakika ders iptalleri, (son iki, üç saat kala da buna dahil) KESİNLİKLE kabul edilmez.

WHATSAPP ÜZERİNDEN KESİNLİKLE DERS    İPTALİ YAPILMAZ. 

  1. Gelmediğiniz ders, yapılmış sayılır. Eğer ücretini önceden ödemiş ve derse gelmemişseniz, o ders hakkınızı kaybedersiniz.

  2. Sabit gün ve saat isteyen öğrenciler, derslere hangi sebeple olursa olsun HABER VERMEDEN gelmediği takdirde programda önceden rezervasyon hakkını kaybeder.

  3. Yeni ders almak istediğinizde, aynı gün hocanızı arayarak “eğer hocanın boş saati varsa” ancak o şekilde ders alabilirsiniz. Programda erken rezervasyon ve fiks saat avatajınızı kaybetmemek için mutlaka hocanıza 1 gün önceden bilgi vermeniz gerekmektedir.

  4. Cep telefonlarındaki hava durumuna bakarak ders iptali kabul edilmez. Hava yağışlı ya da oyuna elverişsizse bunu dersinizin olduğu gün bir (1) saat önce hocanızla görüşerek iptal edebilirsiniz. Çünkü Ankara’nın her bölgesinde yağış olmayabiliyor. Telefonda yağış gösterdiği halde, yağmayabiliyor. Siz Bilkent’te yağmura yakalandığınızda Çayyolu’nda hava güneşli ve açık olabiliyor. Yüzlerce defa sağanak yağış, gök gürültülü yağış göstermesine rağmen tüm gün hiç yağmayabiliyor ya da 5 dakika yağıp hava tekrar açılabiliyor. Lütfen dersinizin boşa gitmemesi için hocanızı arayın ve telefonunuzdaki hava durumuna değil de pencereyi açıp gök yüzüne bakın.

Hava durumuna bağlı; Hocanızla görüşmeden kendi kendinize dersi iptal ederseniz, erken rezervasyon hakkınızı kaybedersiniz. böyle bir durumda derse geleceğiniz gün arayıp, sadece aynı gün hocanız müsaitse ders alabilirsiniz. 

** Whatsapp iptallerini kesinlikle kabul etmiyorum. Evet, dünyanın bin türlü hâli var. Ölüm olabilir, kaza olabilir fakat bir de şöyle düşünün; Sinemaya iki kişi bilet aldınız ve başınıza bir şey geldi, gidemediniz. Bu durumda sinemaya gidip hiçbir hak iddia edemezsiniz. Sizin için filmi 15 dakika geri sarmazlar ya da kaçırdığınız seansa yeniden ücretsiz bilet vermezler. Tenis dersleri de böyledir. Gelememe durumunuz varsa bunu hocanıza önceden bildirirseniz hiçbir sorun yaşamazsınız. Ama sizin gelmediğiniz dersi bir başkası istemiş olabilir, kortu ve hocanızı boşu boşuna 1 saat işgal etmiş olabilirsiniz. Tenis dersinin, zaman ve para harcadığınız profesyonel bir iş olduğunu unutmayın. Sabah sıcak yatağınızda whatsapp’tan “ben gelemiyorummmmm” yazmak çok kolaydır fakat dediğim gibi sizin o gelemediğiniz/gelmediğiniz saate hocanız bir başka ders alabilecekken onu da kaybetmiş oluyor, derse gelmek için hocanız da emek/para/çaba harcıyor. Lütfen bu bilgileri dikkate alarak beni arayınız.

Başa dön

İçeriğin korunması bakımından, sağ tık kullanıma kapalıdır. MÜDÜRİYET